piątek, 14 października 2016

CO WSPÓLNEGO MA ASPIRYNA Z RAKIEM TRZUSTKI a ORZECH PIORĄCY Z LECZENIEM TEGO RAKA


Badania wykazały, że kobiety przyjmujące jedną tabletkę dziennie, aby "podobnie jak miliony innych uniknąć zawałów serca i udaru mózgu, a także pozbyć się bólu głowy, zwiększają ryzyko zapadalności na śmiertelnego raka trzustki.
Co prawda na raka trzustki choruje ledwie 31000 Amerykanów rocznie, jednak ten rodzaj nowotworu w ciągu trzech lat zabija praktycznie wszystkich, którzy na niego chorują. Badanie 88000 pielęgniarek udowodniło iż te z nich, które przez 20 lat przyjmowały dwie lub więcej tabletek leku tygodniowo, były o 58% bardziej narażone na raka trzustki niż pozostałe.
W przypadku kobiet przyjmujących dwie lub więcej tabletek leku dziennie współczynnik ten wynosił aż 86%.
Autorka badania- dr Eva Schernhammer z Harvard Medical School miała powiedzieć:"Poza paleniem, jest to jedna z niewielu zidentyfikowanych przyczyn raka trzustki, pomimo, że na początku liczono, że aspiryna może nas przed nim uchronić
Cytat z książki "Wylecz się sam" Andrew W. Saul PH.D.


Aspirynę zapisuje się głównie z tego powodu że działa 
-  przeciwzapalnie, 
-  przeciwbólowo, 
-  przeciwgorączkowo,
-  uniemożliwia powstawanie skrzepów,
-  zapobiega zlepianiu płytek krwi,
-  może zmniejszyć ryzyko udaru i chorób układu krążenia 
Dlatego wmawia się osobom po 50 roku życia że powinny ją zażywać profilaktycznie. 
Są jednak tacy lekarze, którzy wątpią czy zdrowe osoby rzeczywiście powinny 
przyjmować ten lek.

Kwas acetylosalicytowy obniża pH w żołądku, a to może być przyczyną wrzodów 

i krwawień. Wiadomo że taka sytuacja może spowodować powstanie w nim nowotworu.

Aspiryna jest szczególnie niebezpieczna w ostatnim trymestrze ciąży.

 
Aspiryny nie powinny przyjmować dzieci do 12 roku życia (chyba że lekarz zaleci inaczej) gdyż kwas acetylosalicylowy będący jej głównym składnikiem może spowodować u nich wystąpienie zespołu Rey’a – choroby wywołującej m.in. zmiany w mózgu.

Szczególnie ostrożnie powinny traktować aspirynę osoby ze słabą krzepliwością 
krwi (w tym chorujący na hemofilię), ponieważ aspiryna dodatkowo nasila tę dolegliwość.
Ale wystarczy na razie o aspirynie.

Wróćmy do raka trzustki i jego leczenia.
BORYS BOŁOTOW w swojej książce "ZDROWIE CZŁOWIEKA w niezdrowym świecie"
pisze o tym że leczyć raka trzustki można przy pomocy oleju uśpianowego (wyciąg z nasion uśpianu różnolistnego, znanego też jako orzechy piorące).
Bołotow (ukraiński uczony / geniusz medycyny naturalnej) pisze że w oleju z nasion taraktogenoza
znajdują się substancje sprzyjające rozpuszczaniu wielu nowotworów w tym nowotworu trzustki i wątroby. Czyżby Bołotow znalazł lek na nieuleczalnego raka trzustki?
Olej z nasion taraktogenosa między innymi zawiera:
-  kwas czaulmugrowy
-  kwas hydnokarpowy
-  kwas palmitynowy
-  kwas stearynowy
-  kwas taraktogenowy
-  kwas gadoleinowy
-  kwas arachidowy
Enzymy na bazie nasion TARAKTOGENOS KURZII nasilają rozpuszczanie nowotworów wątroby i trzustki.

Uśpian różnolistny (Hydnocarpus kurzii=Taraktogenos kurzii=Taractogenus Kurcii King) rośnie dziko na Półwyspie Indochińskim, w Indiach (zwłaszcza w stanie Assam) oraz w Birmie, Wietnamie i w Tajlandii.

Taraktogenos kurzii/ Taractogenus Kurcii King (rodzina Flacourtiaceae), Chaulmugra lub Hydnocarpus kurzii to drzewo dorastające do 20-30 m wysokości i 15 m szerokości, które można znaleźć w Azji Wschodniej. Liście są podłużne. Owoce są używane jako trucizna dla ryb. Olej Chaulmugra uzyskany z nasion jest stosowany w leczeniu trądu i wielu odmian raka. Odwar z kory jest pijany jako ogólny tonik poprawiający zdrowie oraz w leczeniu chorób skóry i zaburzeń wewnętrznych. Korzenie i nasiona są używane przez tradycyjnych tajskich lekarzy w chorobach skóry. Aktywny składnik: flawonoidy

 

Wyciąg z nasion uśpianu różnolistnego, powszechnie znany jako olej uśpianowy (czaulmugrowy), jest stosowany od stuleci w leczeniu trądu. Około 100 lat temu medycyna Zachodu zaczęła stosować ten preparat w tym samym wskazaniu. Ze względu na właściwości przeciwdrobnoustrojowe olej uśpianowy jest skuteczny w leczeniu zakażeń skórnych.

Olej chaulmugrowy (olej uśpianowy, olej czaulmugrowy) – jasnożółty lub brunatny olej wyciskany z nasion drzew Hydnocarpus kurzii (uśpian różnolistny) i Gynocardia odorata o charakterystycznym, delikatnym, egzotycznym zapachu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz