niedziela, 26 lutego 2017

JAKI ROBAK MIESZKA W TOBIE? - NOWE SPOJRZENIE NA STARE CHOROBY: CUKRZYCA, RAK, DEPRESJA I INNE


Robak żyje w ciele człowieka i podjada gospodarza pożerając jego życiodajne zasoby. Nie żyje sobie tak po prostu lecz płodzi miliardy potomstwa, zanieczyszcza i zatruwa ciało człowieka, zamieszkując w jelitach, wątrobie, płucach, mózgu, sercu, skórze, zębach, oczach, paznokciach ..... itd. Robak nie tylko musi sam przeżyć ale też musi odchować swoje potomstwo (zgodnie z jego naturą). Zapłodniona samica pasożyta codziennie składa od 2 tysięcy do 2 mln. jajeczek. Wszystkie są zaprogramowane żeby żyć, naśladować cechy rodzica, być przystosowane i elastyczne. Potrzebna im nasza ludzka krew i to że posiadamy dobrze odżywione ciało oraz bardzo cenny jego składnik - KRZEM.
Pasożyty wytwarzają tak dużo brudów, że człowiek po prostu umiera za życia zjedzony lub zatruty przez nie. Dopóki organizm jest silny, jest w stanie regenerować straty, jest w miarę zdrowy, nie czuje wielkiego obciążenia pomimo że osiedliły się w nim robaki. Jednak kiedy słabnie, pasożyty zaczynają realizować swoje podstawowe, naturalne zadanie - eliminowanie słabych osobników. Tutaj szczególnie małe szanse na przetrwanie mają dzieci. W wyniku bytowania w organizmie pasożytów stopniowo nasza fizjologia degraduje się, słabnie. Robaki niszczą zdolność organizmu do regeneracji, kasują jego odporność. Wtedy lawina infekcji związana z pasożytniczymi robakami dopada człowieka, by go dojadać ...
Żyjemy nie zdając sobie sprawy z tego że jesteśmy częścią natury i że niepodważalnie podlegamy jej prawom. Pasożyt żyje w człowieku cicho, nie stwarzając większych problemów zdrowotnych, dopóki człowiek jest silny i uzupełnia siły życiowe stracone na niekończący się wzrost pogłowia pasożytów. W chwili utraty przez człowieka zdolności do uzupełniania poniesionych strat, pasożyty coraz bardziej osłabiają swojego gospodarza, otwierają źródła, poprzez które przedostają się liczne rodzaje infekcji o pochodzeniu pasożytniczym. Słabi powinni zginąć - to podstawowe prawo łańcucha troficznego.
Znanych jest 20 000 gatunków helmintów (robaków) pasożytujących w organizmie człowieka. Wszystkie one posiadają złożoną strukturę i kilka stadiów rozwoju (np. glista ludzka ma ich siedem). Działanie patogenne wykazują zarówno osobniki dorosłe, jak i larwy. Uszkodzeniu ulegają komórki, tkanki i organy co powoduje rozwój szerokiego spektrum chorób.
Hulda Clark, doktor fizjologii (studiowała na Uniwersytecie w Saskatchewan w Kanadzie, na Uniwersytecie McGill oraz na Uniwersytecie Stanu Minnesota gdzie zajmowała się biofizyką i fizjologią komórki) prześledziła powiązania pomiędzy chorobami i konkretnymi obciążeniami pasożytniczymi.
Uważa że najgorszym pasożytem jest przywra Fasciolopsis buskii, która odgrywa znamienitą rolę w powstawaniu takich chorób jak każdy przypadek raka, infekcja wirusem HIV, choroba Alzheimera, Crohna, mięsak Kaposiego. Cykl życiowy tego robaka składa się z sześciu etapów. Forma osobnika dorosłego jest jedynym stadium, które w normalnych warunkach żyje w organizmie ludzkim (tylko w jelitach). Jeżeli jednak w naszym organizmie znajdą się substancje takie jak rozpuszczalniki, w naszym ciele może się rozwinąć pięć pozostałych stadiów przywry.
Jeśli takim rozpuszczalnikiem będzie:
-  alkohol propylowy, to któryś z naszych organów stanie się żywicielem pośrednim
   przywry jelitowej co może spowodować jego zwyrodnienie.
-  benzen, przywra jelitowa rozwinie się w grasicy, stwarzając dogodne warunki
   dla AIDS.
-  spirytus drzewny powoduje że trzustka staje się żywicielem pośrednim dla
   przywry trzustkowej, doprowadzając do jej dysfunkcji i ostatecznie do cukrzycy.
-  ksylen (lub toluen), każda z czterech odmian przywry wykorzystuje mózg jako
   żywiciela pośredniego.
-  metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) powodują, że macica
   staje się pośrednim żywicielem pasożytów, a prawdopodobnym rezultatem
   będzie gruczolistość (endometrioza).

Hulda Clark odkryła że:
- każdy chory na raka ma ludzką przywrę jelitową w wątrobie.
- każdy diabetyk ma bydlęcą motylicę trzustkową w trzustce,
- każdy cierpiący na chorobę środowiskową miał owczą motylicę wątrobową w
  wątrobie,
- każdy astmatyk ma glistę ludzką w płucach
- istnieją dwa źródła wszystkich chorób: pasożyty i polutanty

            Polutanty to wszystkie czynniki zanieczyszczające organizm, materia
            nieożywiona, zaburzająca jego  pracę. Substancje te mogą się
            znajdować we wdychanym powietrzu, napojach i posiłkach, jak również
            w produktach kosmetycznych, plombach stomatologicznych, lekach.

            Podstawowa klasyfikacja polutantów działających niekorzystnie
            na organizm człowieka:
            - skażenia solwentami (rozpuszczalnikami)
            - skażenia metalami
            - mikotoksyny
            - toksyny fizyczne
            - toksyny chemiczne
            - neurotoksyny
            - leki farmakologiczne

JAK POWSTAJĄ NIEKTÓRE CHOROBY PRZY UDZIALE PASOŻYTÓW?

RAK. Można go łatwo wyleczyć, ponieważ wywołują go pasożyty. Zlikwiduj je, a powstrzymasz rozwój nowotworu, choć nie znaczy to, że powstrzymasz proces chorobowy. Jeżeli rak uszkodził jajnik lub prostatę, nadal należy leczyć te organy. Wystarczy 7 minut, żeby przeprowadzić zapping i zniszczyć wszystkie stadia pasożyta, które powodują rozwój komórek rakowych. Winowajcą jest ludzka przywra jelitowa -  Fasciolopsis buskii. Normalnie, egzystuje ona bezobjawowo w jelitach. Przywry maja wydalać z organizmu żywiciela tysiące złożonych przez siebie jajeczek. Jeśli wylęg nastąpi wcześniej i pasożyty rozwiną się w organizmie człowieka, powstaną warunki do rozwoju raka w narządzie, który opanują. Jeśli rozwój nastąpi w piersi, powstanie rak piersi, gdy w prostacie, rozwinie się rak prostaty - i tak dalej. Do ich masowej reprodukcji i modyfikacji komórek potrzeba jeszcze jednego czynnika - czynnika wzrostu. Jest nim ortofosfotyrozyna (przypuszczalnie też epidermalny i insulinozależny czynnik wzrostu), która w rzeczywistości wyzwala stan nowotworowy. Czynnik wzrostu, który stanowi podstawę rozwoju raka, nie może spełnić swojego zadania bez obecności alkoholu propylowego ( a dokładniej alkoholu izopropylowego). Równoczesne działanie dwóch czynników: alkoholu propylowego i przywry jelitowej, wywołuje raka. Jeśli w twoim organizmie nie będzie alkoholu, nie będziesz mieć raka. Można natychmiast powstrzymać rozwój czynników wzrostu niszcząc pasożyty zapperem.
Produkty skażone alkoholem propylowym:
- szampony
- lakier i żel do włosów
- niegotowane płatki zbożowe i kasze
- kosmetyki
- płyn do płukania ust
- kawa bezkofeinowa
- witaminy i dodatki
- woda butelkowana, destylowana
- biały cukier
- kosmetyki do golenia

SERCE - najbardziej popularnym sprawcą bólu serca jest Dirofilaria, pasożyt żyjący w psim sercu. Innym pasożytem serca, będącym prawdopodobnym sprawcą dolegliwości, jest Loa loa. Zarówno Dirofilaria jak i Loa loa występują w różnych stadiach. Kiedy serce jest powiększone, zastawki się nie domykają, utrudniając jego pracę i osłabiając je (zastoinowa niewydolność serca). Jest to możliwe do odwrócenia. Rzeczywistymi sprawcami są polutanty i pasożyty (Dirofilaria i Loa loa). Nitkowce psie w fazie rozwojowej są tak małe, że z łatwością przechodzą przez najmniejsze naczynia krwionośne. Pasożyty zaburzają rytm pracy serca i powodują jego powiększenie. Innym winowajcą rzucającym cień na pracę serca jest gronkowiec złocisty. Jest bakterią często rezydującą w zębodołach (po ekstrakcjach) i kanałach korzeni. Dopilnuj aby dziąsła nie były siedliskiem bakterii. Usunięcie nitkowców i gronkowca może przynieść poprawę w ciągu jednego dnia.

CUKRZYCA - W trzustce wszystkich osób chorujących na cukrzycę znaleźć można przywry z rodzaju Eurytrema pancreaticum, powszechnie występujące u bydła. Prawdopodobnie przedostają się one do organizmu człowieka w mięsie oraz w produktach nabiałowych spożywanych na surowo.  Eurytrema rozwija się tylko w obecności metanolu. Alkohol ten występuje w wielu przetworzonych produktach spożywczych, takich jak: woda butelkowana, słodziki, soda, odżywki dla dzieci i produkty w proszku, nawet te zaliczane do  grupy produktów zdrowych. Według Huldy Clark, zlikwidowanie pasożyta i usunięcie z diety alkoholu metylowego może w ciągu trzech tygodni (lub szybciej) zmniejszyć zapotrzebowanie na insulinę o jedną trzecią. Trzustka odnawia się bardzo szybko nawet gdy wysepki Langerhansa wytwarzające insulinę były zniszczone w 90% jest w stanie się zregenerować na tyle że nie będzie już potrzebna insulina. Metanol może być zawarty zarówno w zastrzykach z  insuliną jak i słodzikach, których często używają diabetycy. Cukrzyca często bywa powiązana z alergią na zboża i warto w trakcie leczenia odstawić produkty tego pochodzenia. Warto natomiast dodać do diety nasiona kozieradki i liście borówki czarnej i chrom.

ALERGIE - alergicy maja nie tylko zatkane drogi żółciowe, są również zarażeni owczą motylicą wątrobową żyjącą w drogach żółciowych. Niewielka ilość pasożytów mogłaby pozostać nie zauważona, lecz wątroba wypełniona tymi przywrami, których nadmiar przedostaje się do jelit, może spowodować najgorszy przypadek alergii, jaki można sobie wyobrazić. Kiedy w wątrobie egzystuje więcej niż kilka przywr, przeszkadzają one w odtruwaniu organizmu. Różne części wątroby spełniają różne funkcje detoksykacyjne. Dzięki ciągłej zmianie codziennego menu, unikamy przeciążenia którejkolwiek z części wątroby. Mniej drastyczne formy alergii mogą być powodowane przez inne przywry gnieżdżące się w wątrobie, takie jak owcza motylica wątrobowa lub też przez zwykłe zapchanie licznymi kryształami cholesterolowymi. Cokolwiek zalega w drogach żółciowych, zaburza przepływ żółci i hamuje jej wydzielanie. Niektóre związki nie będą mogły być unieszkodliwione i mogą wniknąć poprzez krew do mózgu wywołując reakcje alergiczne (mowa o berylu, nafcie i benzynie). Ostre formy uczuleń łączą się z zanieczyszczeniem organizmu motylicą wątrobową  i innymi przywrami egzystującymi w wątrobie oraz solwentami (szczególnie bęnzyna i alkohol propylowy) i pleśniami. Alergicy muszą zacząć leczenie od oczyszczania wątroby i usunięcia przywr.

BÓLE GŁOWY I MIGRENA - najczęstszymi przyczynami migren są: stan zapalny zęba, zapalenie dróg moczowych, problemy z jelitami, węgorek jelitowy (nicień z rodziny Strongyloididae). Istnieją również przyczyny związane z reakcjami alergicznymi  na mleko, owoce cytrusowe, jajka i produkty mocno solone.
Węgorek jelitowy zawsze występuje w dużych ilościach u osób cierpiących na migreny. Być może razem z nim wnika do organizmu jakaś bakteria powodująca kurczenie się naczyń krwionośnych w mózgu, co w efekcie wywołuje ból. Również bakterie żyjące w plombach, kanałach korzeniowych,
i w miejscach po usuniętych zębach mogą być przyczyną bólu. Głównie są to: gronkowiec złocisty, laseczki i beztlenowe paciorkowce. Kamienie w wątrobie, a także jej zbytnie przeciążenie również stanowią źródło bakterii. Powodem bólu może też być pałeczka okrężnicy E. coli. Przyczyną może być zanieczyszczenie wdychanego powietrza (np. gaz). Jest jeszcze jedna przyczyna, o której mało
się mówi, a która jest dość częsta - to Toxoplasma gondii - pierwotniak dość pospolicie występujący wśród zwierząt domowych. Człowiek zaraża się nią poprzez kontakt z zarażonym kotem, psem, świnką morską itd.
Aby zlikwidować ból głowy:
- zniszcz węgorki i bakterie
- wykonaj ziołowe oczyszczanie nerek
- doprowadź do porządku uzębienie
- przeprowadź program oczyszczania jelit
- gotuj wszystkie produkty nabiałowe
- wykonuj oczyszczanie wątroby i krwi
- zastosuj kurację anty pasożytniczą

ASTMA - wiąże się ze wszystkimi (100%)  przypadkami infekcji larwami glisty ludzkiej. Kiedy tylko z jajeczek wylęgną się mikroskopijne larwy (w żołądku natychmiast po połknięciu brudu), nie wędrują do jelit lecz do płuc. Można położyć kres astmie eliminując infekcję glistą ludzką. Astma jest czymś więcej, niż tylko objawem inwazji pasożytniczej. To reakcja uczuleniowa na zwierzęta i wdychane cząstki materii.

ŁUSZCZYCA I EGZEMA - Przyczyną obu tych dolegliwości są nicienie z rodziny Ascarididae. Wydalane przez nie substancje są wysoce uczulające i to może być przyczyną złego stanu skóry.

TRĄDZIK - przyczyna tej choroby jest włosień (Trichinella). Choć powszechnie przyjmuje się, że rezydują w mięśniach, a zwłaszcza w przeponie, to jednak w przypadku trądziku jest inaczej.

DEPRESJA - mózg zainfekowany małymi robakami obłymi (obleńcami); tęgoryjec dwunastnicy; glista kocia i psia, włosień kręty i węgorki. Przypadkom depresji zawsze towarzyszą bakterie z rodziny Shigella.

STWARDNIENIE ROZSIANE I STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE - stwardnienie rozsiane jest chorobą mózgu i rdzenia kręgowego. Stwardnieniem bocznym określa się chorobę, która rozwija się głównie w rdzeniu. Choroby te powodują przywry, które docierają do mózgu lub rdzenia kręgowego i próbują się tam rozmnażać. Każda z czterech odmian przywr może być odpowiedzialna za tę chorobę. Do rozwoju pasożytów w mózgu i rdzeniu kręgowym dochodzi poprzez skażenie mózgu rozpuszczalnikami; ksylenem i toluenem. Akumulują się w ośrodkach ruchowo - czuciowych mózgu,  ściągając tam pasożyty.
Rdzeń kręgowy i mózg chorych na stwardnienie rozsiane i stwardnienie zanikowe obciążone są również bakteriami Shigella pochodzącymi z produktów mlecznych.

SCHIZOFRENIA - pasożyty, które ją wywołują to tęgoryjce, dodatkowym obciążeniem jest bakteria Shigelli, sporysz i mikotoksyny z pleśni..

CHOROBA ALZHEIMERA - dwa polutanty mózgu  ksylen i toluen powodują pojawienie się przywr tam gdzie normalnie nie egzystują. Problem ten może być spowodowany nie tylko nimi dwoma ale również w grę może wchodzić: rtęć, aluminium, freon, tal, kadm. Złogi aluminium spotyka się we wszystkich (100%) przypadkach choroby Alzheimera. Tej chorobie towarzyszy również zawsze bakteria Schigella.

NIETRZYMANIE MOCZU przyczyną są słabe wiązadła a ich brak wytrzymałości wynika z inwazji bakteryjnej oraz niskiego poziomu potasu. Problem zazwyczaj rozwiązuje zlikwidowanie bakterii oraz schisostomy, glisty oraz innych pasożytów przenoszących bakterie.


OPIS NIEKTÓRYCH PASOŻYTÓW 

PRZYWRA CHIŃSKA - poraża przewody żółciowe i trzustkę. Dorosły osobnik osiąga długość 10-20 mm. Jest płaska i szeroka na 2-4 mm. Długość jej życia w organizmie człowieka wynosi 25 lat a czasem i dłużej. Człowiek zaraża się podczas spożycia lekko osolonej i nieprzetworzonej termicznie ryby, która zawiera metacerkaria przywry chińskiej. Inna droga zarażenia nie istnieje. Schorzenie (przywrzyca chińska) wywołane przez przywrę chińską jest najbardziej rozpowszechnione w regionach gdzie ludność spożywa surowe i półsurowe ryby. Chorzy na przywrzycę chińską skarżą się na bóle w prawym podżebrzu i w nadbrzuszu. Czasami bóle mają charakter ataków - jak przy ataku kolki żółciowej. Migrują do pleców, do prawej połowy szyi i do okolic lewego podżebrza. Czasem występują nudności, wymioty, ból i zawroty głowy, męczliwość. Wątroba jest powiększona, twarda i obolała. Duża ilość pasożytów wywołuje marskość wątroby i zapalenie trzustki. Zwykle pojawiają się ciężkie reakcje toksyczno - alergiczne, dyskineza przewodów żółciowych i trzustkowych oraz zaburzenia motoryki i funkcji wydzielniczych żołądka i dwunastnicy.

PRZYWRA PŁUCNA - poraża głównie organy oddychania. Dorosły osobnik ma długość 7,3 - 13 mm; szerokość 4-8 mm; grubość 3-5 mm. Wywołują chorobę zwaną paragonimozą. Zaczyna się od rannego kaszlu połączonego z niewielką ilością śluzu. Z czasem kaszel się nasila, ilość śluzu się zwiększa i pojawia się w nim krew i żółtawo-brązowe kuleczki śluzu, zawierające jajeczka pasożytów. W płucach powstają chrypienia, dają się słyszeć szmery i tarcia opłucnej. W ciężkim stadium inwazji następuje ból głowy, wymioty, zaburzenia wzroku, bradykardia, zwapnienie płuc (robaki zjadają krzem zapewniający elastyczność tkankom płuc). Głównymi objawami paragonimozy są reakcje toksyczno - alergiczne a także mechaniczne oddziaływanie przywr na organy. Helminty (robaki) przywry migrują wraz z krwią i limfą  do najróżniejszych organów i je porażają.

MOTYLICA WĄTROBOWA - motylice porażają przewody żółciowe i wątrobę. Motylice mają płaskie, listkowate ciało o długości 20-30 mm i szerokości 8-12 mm. Zyją od 3 - 5 lat. Choroba wywoływana przez te helminty nazywa się przywrzycą lub chorobą motyliczą. Larwy, które trafiły do organizmu wraz z pokarmem i wodą, uwalniają się z otoczek i wraz ze strumieniem krwi trafiają do wątroby. Po 2-3 miesiącach osiągają dojrzałość płciową. Podczas przemieszczania się w wątrobie przywry uszkadzają jej tkankę i wydzielają proteazy - substancje, które niszczą komórki wątroby. Kolce na ciele przywr i ich przyssawki uszkadzają tkankę filtrującą wątroby. Skupiska tych pasożytów mogą całkowicie zablokować otwory filtrujące oraz przewody żółciowe. Toksyny będące produktami ich przemiany materii wywołują reakcje alergiczne. Osobniki motylicy przenikają do trzustki i - podrażniając układ nerwowy - gwałtownie zmieniają jej funkcje. Toksyny oraz podrażnienia mechaniczne w wątrobie negatywnie wpływają na funkcje całego przewodu pokarmowego.

PRZYWRA KOCIA - wywołuje chorobe o nazwie opistorchoza. Zarażenie następuje od kotów, psów, zarażonego człowieka, a także od surowej i suszonej ryby (głównie karpiowate). Przywra kocia wywiera ogólnotoksyczne działanie na cały organizm ludzki, wywołując znaczne zaburzenia w funkcjonowaniu organów i układów. Zwykle pasożytuje w wątrobie i pęcherzyku żółciowym, gdzie jej liczba może sięgać kilku tysięcy. Do objawów opistorchozy należą następujące choroby; schorzenia wątroby i trzustki z marskością wątroby włącznie, a także ciężkie formy zapalenia trzustki. Często występuje też osłabienie i bóle głowy z atakami epilepsji włącznie. Utrzymywanie się przez dłuższy czas inwazji pasożytów w drogach żółciowych wywołuje silne zapalenie wewnątrz przewodów wątrobowych aż do rozwoju procesu ropnego, powstania ropni i cyst. Skutkiem może być zator pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych połączony z rozwojem żółtaczki. Pasożytowanie przywr kocich może wywoływać również porażenie innych organów następujące po ich wniknięciu. Wówczas powstają reakcje alergiczne w całym organizmie. Zarażeni narzekają na zaburzenia trawienia, spadek apetytu, gorzki smak w ustach, uczucie ciężkości w prawym podżebrzu. Bóle w okolicy wątroby mogą przechodzić na prawą łopatkę. Ludzie z tymi dolegliwościami są często nerwowi a czasami nawet agresywni. Inne objawy to; męczliwość, bóle i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zadyszka. Zaburzeniu ulega przemiana węglowodanowa, białkowa oraz przyswajanie witamin. Obniża się detoksykacyjna funkcja wątroby.

MOTYLICA KRWAWA - są to przywry kilku gatunków, które powodują chorobę o nazwie schistosomatoza. Pasożytują we krwi, do której samice wydzielają jajeczka a one przechodzą przez ścianki naczyń krwionośnych do tkanki jelit lub pęcherza moczowego i wychodzą wraz z kałem lub moczem do środowiska zewnętrznego. Zarodek znajdujący się w środku jajeczek schistosom wydziela szczególnego rodzaju truciznę, która niszczy tkanki narządów.
W organizmie ludzkim młode helminty wraz z krwią migrują do żył jamy brzusznej i rosnąc tam, osiągają dojrzałość płciową. Według fachowców schistosomatoza zawsze doprowadza do raka narządów wewnętrznych. Najbardziej rozpowszechnionym przedstawicielem schistosom jest odmiana pasożytująca w drogach moczowo - płciowych. Ma długość około 15-20 mm. Mogą żyć w organizmie człowieka do 26 lat.  Bytują w żyle wrotnej, w żyłach krezki i w pęcherzu moczowym a po zapłodnieniu przemieszczają się do drobnych naczyń krwionośnych pęcherza moczowego i do narządów płciowych. Objawami mogą być dreszcze, swędzenia i wysypki na skórze, osłabienie, niedomaganie, powiększenie wątroby i śledziony, pojawia się krew w moczu, odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamienie i przetoki pęcherza moczowego i inne.

GLISTA LUDZKA - to dwupłciowe duże robaki o długości 20-40 cm. Czas życia glisty ludzkiej wynosi około 1 roku. Miejsce występowania to jelito cienkie. W przypadku licznego rozmnożenia (inwazji) w jelicie glisty przechodzą do żołądka i podczas wymiotowania wychodzą przez jamę ustną. Mogą wpełzać do dróg oddechowych. Glisty mogą się przeciskać przez wąskie otwory, przenikać do pęcherzyka żółciowego oraz wątroby i wywoływać ciężkie powikłania. Objawy chorobowe podczas zakażenia glistami to często; zawroty głowy, bóle brzucha, rozstroje jelitowe (biegunki, zaparcia), nagłe ataki bólu brzucha, czasem drgawki, kaszel, podwyższona temperatura potem; nieprzyjemne odczucia pod skóra, ślinotok, spadek apetytu, bóle głowy, nocne ataki lęku i dalej; zgrzytanie zębów, zapalenie oskrzeli, duszności astmatyczne, niedokrwistość, infekcje dróg oddechowych, napady epilepsji, szereg chorób układu oddechowego zawroty głowy, tiki nerwowe. Gdy dostaną się do pęcherzyka i dróg żółciowych wywołują ropne zapalenia, ropień wątroby, zapalenie otrzewnej i posocznicę, natomiast w przewodach trzustkowych - ostre zapalenie trzustki, a w wyrostku - zapalenie wyrostka. Glista ludzka może spowodować; astmę, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i zawały oraz różne choroby psychiczne.

WŁOSOGŁÓWKA jest to cienki helmint o długości 3-5 cm, występuje w wyrostku robaczkowym człowieka. Samica wydziela do  3500 jajeczek dziennie i żyje około 5 lat. Przy zakażeniu włosogłówką zwykle występują nudności, drażliwość i bóle głowy. Dzieci mogą tracić przytomność. Częste są drgawki i osłabienie, dyspepsja, nieżyt okrężnicy, zapalenie wyrostka robaczkowego, anemia. Na uszkodzonych odcinkach jelita mogą powstać cysty, polipy i guzy. Jajeczka włosogłówki tak samo jak jajeczka glist, po wydaleniu przez człowieka muszą przebywać w glebie gdzie rozwija się dojrzała larwa. Do zarażenia dochodzi przez połknięcie wraz z niewystarczająco umytymi owocami, warzywami, zieleniną lub przez nieumyte ręce. W dorosłego osobnika przekształca się w wyrostku robaczkowym.

TASIEMIEC KARŁOWATY jest to drobny tasiemiec, długości 1,5-2 cm, żerujący w jelicie cienkim. Przywiera do błony śluzowej ścianki jelita za pomocą czterech przyssawek rozmieszczonych na głowie oraz trąbki otoczonej haczykami. W jednym żywicielu może pasożytować wiele tasiemców karłowatych. Liczba jest dość oszałamiająca 5-6 tysięcy. Przekazywanie jajeczek tego pasożyta odbywa się w toaletach, przy uścisku dłoni, podczas korzystania z pomocy naukowych w szkole, zabawek itd. Objawy świadczące o zarażeniu tasiemcem karłowatym to: rozstrój układu pokarmowego, zawroty głowy oraz podatność na zmęczenie i ataki epilepsji. Dzieci zarażają się częściej  i przebieg choroby jest u nich cięższy. Natychmiast po zarażeniu tasiemcem karłowatym procesy wchłaniania w ściankach jelita ulegają zaburzeniu. Kosmki w jelicie cienki praktycznie obumierają w siedem do dziesięciu dni po nadgryzieniu przez tasiemca. A ponieważ duża część jajeczek tasiemca natychmiast przekształca sie w larwy dojrzałych płciowo osobników, jelito cienkie podlega silnemu atakowi. 

TASIEMIEC UZBROJONY wstęgowaty pasożyt o długości 2-4 m. Na głowie ma cztery przyssawki i ułożone w okrąg haczyki. Dojrzała płciowo postać pasożyta żeruje wyłącznie w jelicie cienkim człowieka, do którego dostaje się przez spożycie  mięsa wieprzowego, w którym rozwijają się wągry tego robaka. Człowiek jest końcowym żywicielem tego pasożyta. Na organizmie ludzkim pasożytują nie tylko dorosłe osobniki, lecz również larwy, czyli wągry. Ma to miejsce wówczas, gdy człowiek połknie jego jajeczka wraz z żywnością i wodą. Dostając się do żołądka, jajeczka uwalniają się z otoczek i przedostają się przez ściankę do krwiobiegu i wraz ze strumieniem krwi rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Mogą osiąść w mięśniach szkieletowych, w sercu, tkance podskórnej, w oku lub mózgu. Wszystko to znacznie pogarsza stan zdrowia.. Rosnące wągry uciskają tkanki i powodują objawy chorobowe w postaci zapalenia mięśni, ich zwyrodnienia, zaniku z utratą funkcji, zaniku gorsetu mięśniowego. Do tego dochodzą nabyte wady serca, guzy tarczycy, zanik wzroku na tle najróżniejszych nieprawidłowości w delikatnym układzie optycznym (larwy tasiemca wywołują zmiany w narządach wzroku), przewlekłe, ciągnące się latami bóle głowy, wywołane poważnymi uszkodzeniami układu nerwowego na tle ataku larw tasiemca. Są to napady chorobowe. Często u zarażonego przez tasiemca uzbrojonego występują odruchy wymiotne. Jajeczka pasożyta przenoszą się wówczas z jelita cienkiego do żołądka. Żeby uniknąć zarażenia należy jeść tylko mięso dobrze ugotowane czyli takie, które po rozcięciu będzie białe (wieprzowina) lub szare (wołowina). Nie należy spożywać ani nawet próbować surowego mięsa mielonego.

TASIEMIEC BĄBLOWCOWY I WIELOKOMOROWY swoja nazwę zawdzięcza specyfice budowy formy larwalnej. Przy zarażeniu echinokokiem jednokomorowym (tasiemcem bąblowcowym) w narządach tworzą się jednokomorowe bąble, przy zarażeniu echinokokiem wielokomorowym tworzy się cały zespół pęcherzyków. Z odchodami jajeczka echinokoka roznoszą się w środowisku zewnętrznym, zanieczyszczając podwórza, pastwiska, dostając się do wody, na warzywa, owoce, trawę i nowalijki. Razem z pokarmem i wodą jajeczka połykają zwierzęta i ludzie. Człowiek najczęściej zaraża się tym tasiemcem od psa, przez jedzenie dzikich jagód i ziół zanieczyszczonych jajeczkami. u człowieka bąble echinokoka najczęściej gnieżdżą się w wątrobie, rzadziej w płucach. Mogą jednak rozwijać się, w każdym innym narządzie lub tkance. Wielkość bąbla może być różna, a ciężar nagromadzonego płynu może dochodzić do 16 kg. Wewnątrz bąbla znajduje się mnóstwo główek pasożyta. Echinokokowy bąbel uciska otaczające tkanki, zmienia ich funkcje i zakłóca krwiobieg. Substancje znajdujące się w płynie bąbla przy wchłanianiu się do krwi wywołują ogólne przytłumienie funkcji wszystkich układów organizmu, co prowadzi do wycieńczenia, a nawet śmierci. Pod wpływem urazu zewnętrznego echinokokowy balon może pęknąć, jego zawartość się wylewa i zaraża cały organizm co bardzo często kończy się śmiercią. Nierzadko tasiemiec bąblowcowy gnieździ się w głowie dając objawy podobne do schizofrenii.

INNE Z TYCH BARDZIEJ ZNANYCH
TĘGORYJCE
WŁOSIEŃ KRĘTY
FILARIE
WĘGOREK JELITOWY
OWSIK LUDZKI
BRUZDOGŁOWIEC SZEROKI
TASIEMIEC NIEUZBROJONY

Jeżeli nie chcesz żeby zamieszkiwały w tobie niebezpieczne pasożyty unikaj produktów z poniższej listy. Alkohol propylowy może się w nich znajdować nawet jeżeli nie został wymieniony na nalepce.

Produkty skażone alkoholem propylowym
- szampony
- lakier i żel do włosów
- niegotowane płatki zbożowe i kasze, nawet naturalne granole
- kosmetyki
- płyny do płukania ust
- kawa bezkofeinowa
- mieszanki ziołowe (herbaty z pojedynczych ziół nie są zanieczyszczone)
- woda butelkowana, destylowana
- alkohol do nacierania
- biały cukier
- kosmetyki do golenia (również płyn po goleniu)
- kupowane soki owocowe.

Podsumowując;
Mamy dwa problemy; pasożyty i polutanty. Pasożyty żerują na nas, trawią nasz pokarm
Oczyszczanie wątroby stanowi najskuteczniejsze wsparcie dla organizmu po likwidacji pasożytów, W drogach żółciowych gromadzą się tysiące drobin metabolicznych "odpadków", które zamieniają się w kamienie żółciowe. Również nerki tworzą kamienie, aby oczyścić organizm z ołowiu, kadmu, rtęci oraz innych nieprzyswajalnych związków.
Zlikwidowanie pasożytów, wyeliminowanie polutantów oraz usunięcie kamieni żółciowych i nerkowych stanowi kombinację działań leczniczych, tak skutecznych, że możemy stać się innym człowiekiem w ciągu pół roku, a później polepszać swój stan zdrowia przez następne lata.

O tym jak się pozbyć pasożytów napiszę w następnym poście

11 komentarzy:

  1. Świetny artykuł :) Niestety w obecnych czasach mało kto zdaje sobie sprawę jaki wpływ na nasze zdrowie mają pasożyty, jak się przed nimi bronić oraz jak skutecznie usuwać z naszych organizmów.Wybieramy łatwiejsze rozwiązania : leczenie się suplementami, bo pozbywanie się robaków to długi proces, a nie każdy ma na to czas i ochotę. Czekam zatem na kolejny artykuł jak skutecznie usunąć tych nieproszonych gości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe i w przystępnej formie.Z niecierpliwością czekam na kolejny artykuł.Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. No czekam na to co to ten cudowny zapper ale jakos zbyt na to nie licze

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawosc mnie zzera, jak pasozyty zzeraja mnie, jak z nimi walczyc. Jestem juz nastawiony wojowniczo. Ciekaw jestem bardzo jakimi metodami nalezy je zwalczac. Dziekuje, przez moment nie pomyslalem o pasozytach w moim ciele :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ważne wiadomości
    Powinniśmy przeczytac publikację

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo pomocny artykuł dla normalnych ludzi którzy chca cos zrobić ze swoim zdrowiem.Z niecierpliwoscia czekam jak pomożemy pozbyć sie tego świństwa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu nie ma co czekać należy działać,najlepszym wchwili obecnej na rynku jest BolerisPro firmy Duolife i bardzo skuteczny na te wszystkie świństwa jakie mamy w nasym organizmie.Ja używam i to działa Pozdrawiam Włodek

      Usuń
  7. Nie dajcie sie zwariować. Pasozyty nie są przyczyną chorób samą w sobie. To organizm toczony wewnętrzną chorobą wzywa pasozyty na pomoc, ponieważ w ten sposób sie broni przed śmiercią. Czasami pasożyty nawracają poniewaz stan chorobowy nie zakończył się. Trzeba zlikwidować przyczyne która moze leżeć na poziomie psychiki czy emocji (nie mówiac już o odzywianiu i pozytywnym myśleniu).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. coś Ci się Tomasz pomieszało lecz nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!

      Usuń
    2. Nie powiedziałabym że pan Tomasz Soboń nie ma zupełnie racji. Według Nowej Medycyny Germańskiej opracowanej i propagowanej przez niemieckiego onkologa dr Ryke Geerd Hamera i zgodnie z omawianymi przez niego 5 prawami natury tak właśnie jest jak pan mówi. Jednak aby móc z tej medycyny skorzystać nsleży być na to gotowym, znać zasady, rozumieć je i przyjąć z otwartością. Prawdopodobnie jest to medycyna przyszłości ale zanim się upowszechni to jeszcze trochę potrwa, a my musimy sobie jakoś do tego czasu radzić.
      Nawiasem mówiąc, wszyscy zapewne wiemy, że w medycynie już nieraz wykorzystywano robaki do leczenia niektórych chorób ( larwy ścierwnicy, jad pszczeli, pijawki ) i to powinno dać nam do myślenia.

      Usuń
  8. polecam wszystkim do zapoznania się

    OdpowiedzUsuń