czwartek, 28 lutego 2019

JAKIE TRUCIZNY CZEKAJĄ NA CIEBIE W JEDZENIU - KADM


KADM to metal ciężki, który potrafi uszkodzić każdą komórkę Twojego ciała.
Ciągły kontakt w tym pierwiastkiem przez skażoną żywność, wodę, glebę i powietrze a zwłaszcza przez palenie papierosów poważnie szkodzi zdrowiu. Kadm charakteryzujący się niezwykle długim okresem połowicznego rozpadu pozostaje w tkankach miękkich, takich jak; wątroba; nerki; i naczynia krwionośne nawet 20 - 30 lat.
Badania wykazały że pierwiastek ten wywiera niekorzystny wpływ na każdy układ naszego organizmu. Zdaniem niektórych naukowców najbardziej niepokojąca jest jego zdolność do zaburzenia mechanizmów naprawy DNA.
Styczność z kadmem zakłóca również działanie mitochondriów, które są odpowiedzialne za wytwarzanie energii ze składników odżywczych, inicjowanie istotnych procesów komórkowych i umożliwianie zarówno wzrostu jak i obumierania komórek (mitochondria stanowią siłę napędową komórek).
Nawet niskie stężenie kadmu oddziałuje toksycznie na płodność człowieka. W ilościach występujących w środowisku pierwiastek ten może wpływać na rozwój układu rozrodczego, czego konsekwencje utrzymują się przez całe życie powodując na przykład przedwczesne obumieranie komórki jajowej lub spowolnienie spermatogenezy. Naukowcy odkryli związek między obecnością kadmu a niską gęstością mineralną kości. Im wyższe stężenie kadmu, tym większa podatność na złamania, zwłaszcza u osób starszych, ponieważ z wiekiem wzrasta ryzyko osteoporozy. Udokumentowali to doskonale naukowcy japońscy badając przyczynę masowych zachorowań na chorobę o nazwie itai-itai będącą wynikiem zbiorowego zatrucia kadmem.
Na skażenie kadmem najbardziej narażone są ryż i tytoń ponieważ mają zdolność absorbowania większej ilości składników odżywczych, jak również toksyn, niż inne rośliny (np. w tytoniu można znaleźć również ołów, rtęć, arsen i formaldehyd itd).

Zielone warzywa liściaste, takie jak sałata, kapusta i szpinak, oraz warzywa korzeniowe, takie jak ziemniaki, marchew, rzodkiew i buraki, również odkładają w sobie znaczne ilości kadmu.

Wszechobecne źródła zanieczyszczenia, kondycja gleby, stosowanie pestycydów i nawozów - wszystko to wpływa na zawartość metali ciężkich w pożywieniu.
Bez przeprowadzenia testów nie da się stwierdzić, w których warzywach jest kadm a w których go nie ma (nie wyłączając tych z hodowli organicznych).

Czy myślicie że ktoś masowo takie testy przeprowadza, albo pilnuje rolników czym nawożą swoje uprawy? 

Skala zanieczyszczenia wody i gleby sprawia, że całkowite uniknięcie metali ciężkich znajdujących się w jedzeniu i piciu jest praktycznie niemożliwe.


DLATEGO TAK WAŻNE JEST  OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z METALI CIĘŻKICH! SPIRULINA może tu bardzo pomóc.

Skażenie środowiska kadmem znacznie wzrosło w rezultacie wydobywczej działalności człowieka. Obecność kadmu jest efektem ubocznym wydobywania cynku, miedzi i ołowiu. Po przetworzeniu jest on o wiele bardziej toksyczny niż w naturalnej postaci.

Obecnie kadm znajduje najszersze zastosowanie w produkcji:
- nadających się do ponownego ładowania, baterii niklowo-kadmowych,
- powłok metalowych,
- pigmentów
- jako stabilizator produktów z PCV.

Kadm ze skał fosforanowych jest wykorzystywany w nawozach. Przez to jego obecność w glebie i plonach jest powszechna. Wzrasta dodatkowo wskutek innych praktyk rolniczych takich jak nawożenie szlamem ściekowym czy odchodami zwierząt z hodowli przemysłowej, w której znajdują się antybiotyki, sterydy i inne leki. Chociaż wiadomo że nawozy pochodzenia komunalnego zanieczyszczają ziemię kadmem to najgroźniejsze pod tym względem są nawozy pochodzące od zwierząt hodowlanych. W ich odchodach znajduje się 90% pochłanianego kadmu.



Wciąż nie doceniamy skali styczności człowieka z toksynami. Oddziałują one na nas nieustannie znajdując się w powietrzu, jedzeniu, w wodzie, wchłaniane przez naszą skórę, wdychane i zjadane.

Do gleby trafiają coraz większe ilości patogenów, bakterii odpornych na antybiotyki i substancji chorobotwórczych, oddziałując na hodowaną w niej żywność i zaburzając delikatną równowagę ekosystemów, niezbędną dla zdrowia na Ziemi.
Rażącym przykładem wciąż trwającego procesu zanieczyszczania środowiska może być to, że do rzek i strumieni trafiają odpady z tuczarni pełne antybiotyków i innych chemikaliów.
Jak wszystkie inne gałęzie przemysłu, nowoczesne rolnictwo jest nastawione na szybki zysk: większe zwierzęta hodowane na tańszej karmie i najwyższe możliwe plony otrzymywane dzięki najwydajniejszej technologii, bez troszczenia się specjalnie o długofalowy wpływ takiej strategii na środowisko lub długotrwałą absorpcję toksyn przez ludzi, nawet jeśli niesie to potencjalne zagrożenie dla ich życia. Rolnictwo ma przyzwolenie społeczne na to by wyżywić świat bez względu na koszty. KONSUMENT NAIWNIE ufa że agencje rządowe (takie jak FDA, USDA, EPA, WHO, FAO) czuwają nad jego zdrowiem. Jednak te agencje często opóźniają wydawanie ostrzeżeń, zakazów i decyzji o wycofaniu produktów zawierających szkodliwe substancje trujące. Dlaczego? Może dlatego że przenikają do ich zarządów przedstawiciele i udziałowcy z koncernów produkujących żywność i automatycznie w rachubę wchodzi konflikt interesów?

Tutaj, w pigułce, znajdziesz informacje o szkodliwości kadmu.
https://www.youtube.com/watch?v=yGLfxTX1ybs

   

DRODZY CZYTELNICY


Jeśli poszukujecie interesujących Was treści, to zapraszam do mojej biblioteki. http://ziolawglowie.blogspot.com/2023/02/biblioteka.html Wystarczy wejść do niej, w wyszukiwarkę wpisać interesujące Was hasło a w mig otworzy się poszukiwany artykuł. Jeśli go tu nie znajdziecie to proszę napiszcie mi o tym w komentarzach a ja postaram się możliwie szybko odpowiedzieć Wam na wasze pytanie. Jeśli chcielibyście by na tym blogu ukazał się post na temat bardzo was interesujący to również proszę o Wasze sugestie w komentarzach. Pamiętajcie że bardzo cenię sobie Wasze opinie o moich postach. Stanowią one bardzo silną motywację do wyszukiwania coraz ciekawszych tematów związanych z naturoterapią, samoleczeniem, oraz szeroko rozumianą profilaktyką pro zdrowotną.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz